09.06.2026 г.

Изпълнителният директор д-р Тони Тодоров награди две медицински сестри за високи постижения, хуманно отношение към пациентите  и 50 години непрекъсната работа в  МБАЛ „Д-р Стамен Илиев“ АД-Монтана.

В началото на планово сестринско събрание в областната болница днес д-р Тодоров връчи възпоменателни плакети и цветя на Йорданка Петрова и Румяна Евстатиева, с благодарност за дългогодишната им дейност и заслуги в областта на здравните грижи.

И двете наградени, макар прехвърлили 70-те години, ще продължат да работят в името на пациентите. Йорданка Петрова сподели, че обожава децата и от първия си ден в болницата преди половин век, така и до днес не е сменила с друго детското отделение. Казва, че децата преди и сега са различни, но боледуват от едни и същи болести. За разлика от преди сега доста повече са пациентите в тийнейджърска възраст, които идват по спешност в педиатрията заради интоксикации, натравяния с алкохол и други субстанции. За разлика от нея, половинвековната кариера на Румяна Евстатиева в нашата болница е преминала в четири различни отделения. В началото десетилетие  грижи е посветила на ....

08.06.2026 г.

Изпълнителният директор д-р Тони Тодоров награди с почетен плакет Светла Миланова, началник „Човешки ресурси“  за 50-годишната й кариера в МБАЛ „Д-р Стамен Илиев“ АД – Монтана.

Г-жа Миланова завършва Висшия икономически институт в Свищов  през 1976 г. и веднага постъпва на работа в болницата. Това е нейното първо работно място, на което служи вече половин век и до днес, а и докогато е полезна и има сили, казва тя.

За всеотдайната и достойна професионална дейност в системата на здравеопазването и в служба на МБАЛ – Монтана днес тя получи признание и благодарности от ръководството и колегите си.

Почетният плакет се връчва в знак на благодарност за проявения през годините висок професионализъм, безупречна отговорност, лоялност и отдаденост, с които допринесохте за утвърждаването на авторитета нва лечебното заведение.

„Вашият труд, морал и човечност остават пример за професионална чест и достойнство, се казва още в благодарствения текст на плакета.

Паралелно с работата в болницата, г-жа Светла Миланова е ....

МБАЛ „Д-р Стамен Илиев“ АД  продължава  дългогодишните усилия за превенция на туберкулозата като отново организира Седмица на отворените врати за борба с туберкулозата.
 От 15 до 19 юни в отделението по пулмология и фтизиатрия от 11:00 до 13:00 часа  всеки може да си направи профилактичен преглед без направление от личен лекар. Там ще му бъде направена анкета и проба манту, като според обективното състояние и споделеното от пациента той ще се насочи за допълнителни изследвания и лечение.
Безплатно ще бъдат прегледани всички, включително и хора без платени здравни осигуровки.

Уважаеми колеги лекари, медицински специалисти и служители на МБАЛ-Монтана,

Уважаеми граждани на Монтана, общината и целия Северозападен регион,

Поднасям сърдечни поздрави от името на ръководството на най-голямата областна болница в Северозапада по повод Свети Дух – празника на Монтана!

Този светъл ден ни обединява около ценностите на вярата,  надеждата и грижата за ближния.

Благодаря на колегите за денонощния труд, високия професионализъм, търпение и човечно отношение към пациентите! Вашите успехи и спасени животи издигат авторитета на нашата болница.

Благодаря и на вашите семейства, които с обич, разбиране и подкрепа споделят тежестта на вашето напрегнато ежедневие!

Болницата посреща празника с удовлетворение за постигнатите добри финансови резултати, още обновени отделения и нова апаратура на най-високо ниво от миналия празник Свети Дух  до днес! С това гарантираме сигурност и най-високо качество на лечение на хората от региона.

Бъдете здрави, радвайте се на благоденствие и успехи!

 

Д-р Тони Тодоров,

Изп. Директор на МБАЛ „Д-р Стамен Илиев“ АД -Монтана

На основание чл.29, ал.2 от Правилника за прилагане на Закона за публичните предприятия, във връзка с т.1 от Приложение № 1 към ППЗПП,  Вътрешните правила за провеждане на търг и конкурс и за сключване на договори за продажба и наем на дълготрайните материални активи на МБАЛ „Д-р Стамен Илиев” АД гр. Монтана и Решение от Протокол № 81 от 19.05.2026г. на Съвета на Директорите на МБАЛ “Д-р Стамен Илиев” АД – гр. Монтана за отдаване под наем на недвижим имот – функционален и консултативен кабинет № 4 в административния корпус на МБАЛ “Д-р Стамен Илиев” АД гр. Монтана,

                                             

МБАЛ “Д-Р СТАМЕН ИЛИЕВ” АД - МОНТАНА

О Б Я В Я В А

ТЪРГ ЗА ОТДАВАНЕ ПОД НАЕМ НА НЕДВИЖИМ ИМОТ – ФУНКЦИОНАЛЕН И КОНСУЛТАТИВЕН КАБИНЕТ № 4 В АДМИНИСТРАТИВНИЯ КОРПУС НА МБАЛ «Д-Р СТАМЕН ИЛИЕВ» АД –МОНТАНА ЗА СРОК ОТ ТРИ ГОДИНИ

при следните условия:

            1.Търгът ще се проведе на на 04 юни 2026 г. от 13: 00 часа в заседателната зала – административен корпус на МБАЛ „Д-р Стамен Илиев” АД гр.Монтана, ул. «Сирма войвода» № 4 

            2. Начална цена за месечен наем – 93.63 (деветдесет и три евро и шестдесет и три евроцента) /183.13 лева/ без включено ДДС, при цена на кв. метър – 6.40 евро (12.51 лева) без включено ДДС.

            3.Стъпка за наддаване при еднакви най-високи предложения: 5.00 /пет  евро.

            4.  Вид на търга – таен в ....

С тържествен водосвет в болничния параклис „Св. Иван Рилски“ на МБАЛ „Д-р Стамен Илиев“ АД беше почетен 12 май – Световният ден на медицинските сестри – в Монтана.

Ритуалното богослужение изнесоха отците Ангел и Николай. Те се помолиха за здраве на всички ползващи и работещи в областната болница - медици, медицински сестри и специалисти, пациенти.

В напътственото си слово отец Николай се обърна към изпълнителния директор д-р Тони Тодоров и подчерта, че гражданите от Монтана и от целия Северозападен регион трябва да благодарят за това, че имат болница в много добро финансово здраве, в която има техника на високо ниво и работят много отговорни и добри професионалисти. Той припомни събитията от ....

Уважаеми колеги медицински специалисти,

Приемете моите поздравления по повод Световния ден на сестринството! Вече повече от половин век хората по целия свят отдават дължимата почит и благодарност  за цялостния принос на медицинските сестри към обществото, за вашия висок професионализъм, но и огромно сърце, търпение и съпричастност към пациентите. Вие сте почитани като „ангели в бели престилки“, които стоят редом до лекаря в битката за здравето  и живота.

Благодарим ви за денонощния труд, ежедневния тих подвиг, за грижите и добрите думи, които даряват кураж! Бъдете горди с избора си и продължавайте да допринасяте за високото професионално ниво на медицинска грижа в МБАЛ „Д-р Стамен Илиев“ АД – Монтана.

Желая здраве и благоденствие в семействата ви, нестихваща енергия и признателност, която е вашата най-голяма отплата!

Честит празник!

Д-р Тони Тодоров

Изпълнителен директор на МБАЛ „Д-р Стамен Илиев“ АД-Монтана

Честит Международен ден на акушерката – 5 май!

Уважаеми акушерки,

Благодаря Ви за грижата, професионализма и всеотдайността, с които посрещате новия живот всеки ден.

Вашата роля е безценна и изпълнена с мисия и човечност.

Бъдете здрави, вдъхновени и удовлетворени от благородната си професия!

 

С Уважение,

Д-р Тодор Тодоров

Изпълнителен директор 

МБАЛ „Д-р Стамен Илиев“ АД-гр. Монтана

 

Страница: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40